استارتاپ مقیاس پذیر چه نوع استارتاپی است؟ چطور می‌توان یک استارتاپ مقیاس پذیر داشت؟ سرمایه گذاران همواره به دنبال این هستند که از سرمایه خود سود کرده و گرفتار ضرر نشوند. در این مطلب به موضوع مقیاس پذیری استارتاپ ها می‌پردازیم.

مقیاس پذیر بودن به چه معنا است؟

یک استارتاپ زمانی مقیاس پذیر نامیده می‌شود که هزینه ای که برای آن می‌شود در مقابل سود و درآمد آن بسیار کم باشد و به اصطلاح با کمترین ریسک بتوان به بیشترین نتیجه دست یافت.  مقیاس‌پذیری به این معنا است که در مدت‌زمانی کوتاه، مشتریان بسیار زیادی جذب می‌کنید؛ اما درعین‌حال، برای خدمت به آن‌ها با نرخ پایین‌تری سرمایه‌گذاری می‌کنید.

چه زمانی برای مقیاس پذیری استارتاپ مناسب است؟

تحقیقات نشان می‌دهد حدود 74درصد از استارتاپ ها به دلیل مقیاس پذیری زود هنگام شکست می‌خورند؛ در نتیجه باید موارد بسیاری را در نظر بگیرید سپس وارد مبحث مقیاس پذیری شوید. برخی از این موارد عبارتند از:

مطمئن شوید که به اهداف قبلی خود رسیده اید

یادتان باشد که سرمایه‌گذاران در ابتدا چیزی از داده ها و اطلاعات ضروری شما درباره سودآوری و هزینه‌ها و همین طور برنامه های میان مدت شما نمی‌دانند ولی اگر توانسته باشید به اهدافی که قبلا تعیین کرده بودید برسید، این مهم به عنوان یک حرکت رو به جلو در کسب و کارتان حساب شده و سرمایه گذاران می‌توانند براساس آمار صنعت هدف گذاری های خود را پیش ببرند.

جریان مالی خود را کنترل کنید

رشد کردن کسب و کار یا استارتاپ، مستلزم سرمایه گذاری های مالی است. در این مرحله علاوه بر این که باید استارتاپتان به سود آوری رسیده باشد، باید درآمد جاری خود را نیز با دقت تمام تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید یک تصمیم عاقلانه در این رابطه بگیرید.

باید ببینید در صورت سرمایه گذاری بخشی از پولتان، به جریان درآمدی شما آسیبی می‌رسد یا نه؟ یا اگر برنامه های شما به خوبی پیش نرود، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ در این مرحله توانایی کنترل هزینه ها و پیش بینی سود بسیار مهم است.

اگر برای قدم گذاشتن در مسیر مقیاس پذیری به جذب سرمایه گذار نیاز داشتید، حتما باید به سرمایه گذاران ثابت کنید که استارتاپ شما با خطر شکست مواجه نیست.

از سیستم های IT کارا استفاده کنید

برای مقیاس پذیر کردن کسب و کارتان باید از یک سیستم IT کارآمد استفاده کنید، چرا که نیاز دارید اطلاعات بیشتری را ذخیره کنید. اگر خلاف این باشد، در دوران توسعه با مشکلات جدی و بسیاری رو به رو خواهید شد.

یک تیم خوب تشکیل دهید

تیم خود را از کارمندانی تشکیل دهید که بتوانند کارشان را به خوبی انجام داده و از انجام کارهای جدید نترسند. انجام کارهای جدی می‌تواند خلاقیت کارمندان را برانگیخته و صفحه جدیدی به روی کسب و کار شما باز کند. در حقیقت شما باید کارمندانی را انتخاب کنید که مولتی تسک بوده و بتوانند همزمان از پس انجام چند کار بربیایند.