انواع تبلیغات

تبلیغات یک ارتباط بازاریابی است که برای تبلیغ یا فروش یک محصول ، خدمات یا ایده از یک پیام آزاد با حمایت مالی ، استفاده می کند.حامی معمولاً مشاغلی هستند که مایل به تبلیغ محصولات یا خدمات خود هستند. تبلیغات از روابط عمومی متمایز است به این دلیل که یک تبلیغ کننده برای آن هزینه پرداخت می کند و محدوده آن را کنترل می کند. این امر با فروش شخصی تفاوت دارد زیرا پیام غیر شخصی است ، یعنی به شخص خاصی هدایت نمی شود. این امر از طریق رسانه های جمعی مختلف ، از طریق رسانه های سنتی مانند روزنامه ها ، مجلات ، تلویزیون ، و رادیو ، تبلیغات در فضای باز یا نامه مستقیم؛ و رسانه های جدید مانند نتایج جستجو ، وبلاگ ها ، رسانه های اجتماعی ، وب سایت ها یا پیام های متنی ارائه می شود.

تبلیغ آنلاین

اگر یک تبلیغ را از طریق اینترنت مشاهده می کنید ، پس از آن به عنوان تبلیغات آنلاین طبقه بندی می شود. در حقیقت ، در همین صفحه و اکثر وب سایت های دیگری که بازدید می کنید ، تبلیغات وجود دارد ، زیرا آنها اصلی ترین درآمد در اینترنت هستند. راه دیگر تبلیغات آنلاین تبلیغات بومی است که تغییر دیجیتالی تبلیغات قدیمی چاپی و محتوای پشتیبانی شده است. بسیاری از استراتژی های بازاریابی دیجیتال از جمله قرار دادن تبلیغات در وب سایت های محبوب و سایت های رسانه های اجتماعی وجود دارد.

Google Adwords و Adsense

AdWords از Google به شرکتها اجازه می دهد تا در صفحه نتایج موتور جستجوی Google ، آگهی خود را در سایت خود قرار دهند. با استفاده از کلمات کلیدی یا اصطلاحات جستجوی متداول ، جستجوهایی که به تجارت و محصولات و خدمات آنها مربوط می شوند در نتایج جستجو ظاهر می شوند. به عنوان مثال ، شرکتی که تبلیغات بیمه می کند در هر جستجوی محصولات محصولات بیمه ای ظاهر می شود. در صورت کلیک بر روی تبلیغات ، تجارت به Google پرداخت می کند ، به همین دلیل آن را برای هر کلیک هزینه می نامند.

Google AdSense به یک شرکت اجازه می دهد تا در وب سایت خود از Google میزبان تبلیغ ها باشد تا درآمد سایت را بدست آورد. برای مشاغلی که به دنبال تبلیغ هستند ، می توانند در Adsense ثبت نام کنند و Google از طریق الگوریتم های آن ، تبلیغ را با وب سایت های مختلف با پارامترهای مرتبط با محتوای یا جستجو مطابقت می دهد. در نتیجه ، شرکت ها می توانند از طریق قرار دادن تبلیغات در گوگل ، به مخاطبان بیشتری برسند. Google برای تولید کلیک و ترافیک وب سایت ، تبلیغات را در وب سایت های دیگر قرار می دهد.

تبلیغات لینکدین

شرکت ها می توانند یک صفحه کسب و کار ایجاد کنند و محتوا ، فیلم ها ، محصولات را در صفحه خود به عنوان راهی برای دستیابی به میلیون ها کاربر LinkedIn ارسال کنند. یک صفحه LinkedIn می تواند پسوند وب سایت یک شرکت باشد و از طریق لینک های موجود در محتوا ، ترافیک سایت را هدایت کند. همچنین ، کارمندان شرکت می توانند صفحات LinkedIn را با محتوای مشابه ایجاد کنند که شامل پیوندهایی به وب سایت شرکت و ارائه محصولات می باشد.

شرکتها همچنین می توانند تبلیغات را در LinkedIn قرار دهند که می تواند به صفات خاص یا جمعیتی که کاربران LinkedIn دارند ، اختصاص یابد. به عنوان مثال ، اگر شغلی می خواست برای افرادی که در زمینه حسابداری کار می کنند ، تبلیغ کند ، تبلیغی می تواند درج شود که فقط کاربران LinkedIn را که در صنعت حسابداری فعالیت می کنند یا دارای مدرک حسابداری هستند ، هدف قرار دهد. با لینکدین ، ​​بسیاری از اعضا متعلق به گروه ها هستند. تبلیغات می توانند به یک گروه خاص مانند یک گروه رمزنگاری یا یک گروه فناوری اختصاص داده شوند.

رسانه های اجتماعی دیگر 

سایر سایت های رسانه های اجتماعی ، مانند فیس بوک و توییتر ، برنامه هایی مشابه برنامه های Google و LinkedIn را ارائه می دهند. با تبلیغات دیجیتالی ، تحقیق و هدف گیری مخاطبان خاص که احتمالاً قبل از تبلیغ آگهی محصول یا خدمات یک شرکت را خریداری می کنند ، مهم است.

تبلیغ دیجیتال

یکی از قدرتهای مهم در تبلیغات دیجیتالی از طریق دستگاه های تلفن همراه مانند تلفن های همراه ، iPad ، Kindles و سایر دستگاههای الکترونیکی قابل حمل با اتصال به اینترنت است. روندهای فعلی در تبلیغات موبایل شامل استفاده عمده از رسانه های اجتماعی مانند توییتر ، اینستاگرام ، اسنپ چت ، لینکدین و فیس بوک است. تبلیغات موبایل شبیه به تبلیغات آنلاین است و به عنوان روشی برای دستیابی به مشتریان جدید اهمیت روزافزونی پیدا می کند.

تبلیغات چاپی

تبلیغات چاپی نوعی تبلیغات است که از رسانه های چاپی برای دستیابی به مشتریان بالقوه استفاده می کند. تبلیغ چاپی زمانی فرمت استاندارد برای تبلیغات خلاقانه بود. اما از آنجا که هزینه های تبلیغاتی بیشتری به رسانه های دیجیتال اختصاص یافت، تبلیغات چاپی به عنوان یک رسانه گران قیمت و غیر بازده مشاهده می شود.

تبلیغات ایمیلی

تبلیغات ایمیل نوعی بازاریابی است که از طریق ایمیل انجام می شود و به موجب آن گیرنده موافقت کرده است که پیام های تبلیغاتی را از یک برند دریافت کند. در این شکل از تبلیغات ، بازاریاب ها با دادن گزینه ای برای انتخاب قبل از ارسال ایمیل ، به دنبال دریافت مجوز از مشتریان احتمالی خود هستند.

تبلیغات چریکی

بازاریابی چریکی یک استراتژی تبلیغاتی است که در آن یک شرکت از تعامل غافلگیرانه و یا غیر متعارف به منظور تبلیغ محصول یا خدمات استفاده می کند. این اصطلاح توسط کتاب بازاریابی چریکی جی کنراد لوینسون در سال 1984 رایج شد.

بازاریابی چریکی برای ایجاد ارتباط مستقیم با مشتریان از تکنیکها و روشهای مختلفی استفاده می کند. یکی از اهداف این تعامل ایجاد واکنش عاطفی در مشتریان است و هدف نهایی از بازاریابی این است که افراد به یاد داشته باشید که محصولات یا مارک ها را به روشی متفاوت از آنچه عادت کرده اند به خاطر بسپارند.

تبلیغات در رادیو و تلویزیون

تلویزیون و رادیو همچنان پرمخاطب ترین و محبوبترین پلتفرم برای تبلیغ به شمار می روند. اگرچه به علت سرعت گرفتن روند پیشرفت تکنولوژی و افزایش علاقه نسل جدید به فضای مجازی در آینده ای نه چندان دور شاهد کمتر شدن تاثیر اینگونه تبلیغات خواهیم بود اما در حال حاضر قدرت این دو رسانه از سایر رسانه ها بیشتر است، لذا آژانس تبلیغاتی مات نیز تبلیغات در این دو رسانه را در اولویت خدمات خود در نظر گرفته است.

تلویزیون به علت برخورداری از ویژگی هایی همچون صدا، تصویر و حرکت و امکان تلفیق این موارد با هم به عنوان یک رسانه تبلیغاتی بسیار پرقدرت و خلاق در نظر گرفته می شود. در تبلیغات تلویزیونی هدف باید جلب توجه و نگهداری بیننده باشد به همین سبب خلاقیت و تمایز در اینگونه تبلیغات بسیار اهمیت دارد. از دیگر مزایای این رسانه گسترده بودن پوشش آن است که می تواند ریچ و فرکانس بالایی در مخاطبان پدید آورد و به علت انعطاف پذیری در حق انتخاب محبوبیت بیشتری به نسبت سایر رسانه ها دارد. البته تبلیغات تلویزیونی نیازمند بودجه بیشتری در مقایسه با سایر رسانه ها می باشد اما با توجه به رسایی این رسانه و پوشش گسترده مخاطبان بسیار مقرون به صرفه است.

رادیو  

رادیو به علت عدم برخورداری از تصویر نسبت به تلویزیون و آگهی های چاپی تفاوت اساسی دارد و شاید در ظاهر از اثربخشی کمتری برخوردار باشد اما نکته حائز اهمیت این است که این رسانه بسیار راحت تر از سایر رسانه ها در دسترس بوده و از لحاظ جغرافیایی، وسعت بیشتری را پوشش می دهد ضمن اینکه این رسانه کم هزینه، نیاز چندانی به برق، اینترنت، ابزاری مثل تلویزیون یا کامپیوتر ندارد و به همین سبب مخاطبان بیشتر و متنوع تری را تحت پوشش قرار می دهد. پس صدای تبلیغات رادیویی باید متفاوت، جذاب و گوش نواز باشد تا توجه مخاطب را به خود جلب کند و تصویری مناسب و ماندگار در ذهن مخاطب خلق کند.

تبلیغات در فضای باز

همچنین به عنوان تبلیغ خارج از خانه (OOH) شناخته می شود ، این یک اصطلاح گسترده است که توصیف کننده هر نوع تبلیغاتی است که هنگام دور بودن از خانه به مصرف کنندگان می رسد. به تابلوهای تبلیغاتی ، پوسترهای پناهگاه اتوبوس ، پوسترهای پرواز و حتی آن تابلوهای بزرگ دیجیتالی در میدان اسکایز فکر کنید.