در حال حاضر بیش از 25 میلیون شرکت در سراسر جهان از اینستاگرام برای کسب و کار خود استفاده می‌کنند و بیش از 200 میلیون کاربر نیز روزانه حداقل یکبار از پروفایل‌های تجاری بازدید می‌کنند.

از آنجا که فیسبوک تمرکز خود را بر ارتباطات فامیلی و دوستانه‌ افراد قرار داده است، اینستاگرام به «خانه‌ای جدید برای نام‌های تجاری»  تبدیل شده که تعامل در آن بسیار بالا است، کاربران به نام‌های تجاری وفادارند و اینستاگرام برای کسب و کار ها  اهداف واقعی را دست‌یافتنی می‌کند.

قدم اول: یک حساب کاربری تجاری اینستاگرام برای کسب و کار خود  ثبت کنید

اگر در حال حاضر حساب کاربری اینستاگرام شخصی دارید و محتوای مربوط به نام تجاری خود را در آن قرار داده‌اید و دنبال کنندگان مربوطه را کسب کرده‌اید، می‌توانید حساب کاربری خود را به سادگی به حساب کاربری تجاری تبدیل کنید. این کار امکان دسترسی به تمامی امکانات تجاری را در اختیار شما قرار می‌دهد و گذاری نامحسوس را برای کاربران شما ایجاد می‌کند.

همچنین می‌توانید یک حساب کاربری تجاری اینستاگرام برای کسب و کار جدید برای نام تجاری خود ایجاد کنید. این روش گزینه‌ای مناسب برای زمانی است که شما حساب کاربری شخصی ندارید و یا حساب شخصی شما برای معرفی کسب و کار شما استفاده نمی‌شود.

قدم دوم: راهبردی برنده برای اینستاگرام تعیین کنید

تعیین مخاطبان هدف

پیش از اینکه تصمیم بگیرید که چه نوعی از محتوا را می‌خواهید در اینستاگرام منتشر کنید، باید به این موضوع فکر کنید که می‌خواهید چه کسی مطالب شما را ببیند.

طیف عظیمی از کاربران اینستاگرام زیر 35 سال سن دارند و درصد تعداد کاربران مذکر و مؤنث حدوداً با هم برابر است. ایالات متحده بیشترین تعداد کاربران اینستاگرام را دارد و هند، برزیل و اندونزی در رده‌های بعدی قرار دارند. اینستاگرام در ایران اصلی‌ترین شبکه اجتماعی است که هنوز فیلتر نشده است. این اطلاعات خوبی برای شروع است، اما برای تعریف دسته‌ای منحصر بفرد به عنوان مخاطب اصلی نام تجاری شما، نیاز دارید که جوانب مختلف اینستاگرام برای کسب و کار را بررسی کنید.

از آنجا که تعریف بازار هدف یکی از مهم‌ترین بخش‌های راهبرد بازاریابی هر ابزار بازاریابی است، ما راهنمایی گام به گام تهیه کرده‌ایم که تمامی جزییات را تشریح می‌کند. نسخه‌ی کوتاه این آموزش به شرح زیر است:

  • بررسی کنید که چه کسانی در حال حاضر از شما خرید می‌کنند.
  • تحلیل‌های مربوط به سایر رسانه‌های اجتماعی را بررسی کنید تا بفهمید چه کسانی شما را دنبال می‌کنند.
  • در مورد رقبای خود تحقیق کنید.
  • هدفی شفاف برای نام تجاری خود تهیه کنید.

زمانی که درک کنید مخاطبان شما چه کسانی هستند، وقت آن فرا می‌رسد که نوع محتوایی که می‌خواهید در اینستاگرام کسب و کار خود به آن‌ها ارائه دهید را مشخص کنید. آن‌ها چه نوع محتوای را در حساب کاربری شخصی خود منتشر می‌کنند؟ برخورد آن‌ها با نام‌های تجاری رقیب و مشابه شما چگونه است؟

تعیین اهداف و برنامه‌ها

نخستین گام در تهیه‌ برنامه راهبردی مؤثر، آگاهی از چیزی است که می‌خواهید با استفاده از حساب تجاری اینستاگرام برای کسب و کار خود به دست آورید. درک اهداف، شما را در مسیری رو به جلو قرار می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد که تلاش‌های خود را بر دستیابی به اهداف کسب و کارتان متمرکز کنید.

اهداف مؤثر از چهارچوب زیر پیروی می‌کنند:

  • خاص
  • قابل اندازه‌گیری
  • دردسترس
  • مرتبط
  • به موقع

زمانی که حساب اینستاگرام خود را ساختید، می‌توانید اهداف خود را بر مبنای شاخص‌هایی ساده مثل پسندیدن (لایک)، دنبال کننده‌ها و نظرات بنا کنید. اما اطمینان حاصل کنید که اهداف انتخابی شما به اهداف واقعی کسب و کار مرتبط باشند.