همانطور که می‌دانید هر کاری با فراز و نشیب هایی همراه است که کارآفرینی نیز از این مقوله مستثنا نیست، چه بسا یک کارآفرین حتی با فراز و نشیب های بسیاری نسبت به اکثریت افراد جامعه در مسیر پیش برد اهدافش مواجه می‌شود. در این مطلب با ما همراه باشید تا به برخی از این مسائل بپردازیم.

کارآفرینان کسب و کارهای کوچک هر روز با انواع و اقسام فشارهای مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند. این فشارها در اولین تجربه‌های کاری بسیار شدید‌تر هستند. نتیجه‌ی مطالعات مؤسسه‌ی یوپی‌اس استور نشان می‌‌دهد که با وجود دغدغه‌های مالی، یکی از بزرگ‌ترین موانع کسب وکار‌های کوچک ترس از شکست بوده است.

با منابع محدود و ترس از شکست، اغلب مدیران شرکت‌های کوچک ریسک‌های لازم را نادیده می‌گیرند. این اقدام شاید در کوتاه‌مدت مناسب باشد؛ ولی در بلندمدت مانع رسیدن به موفقیت‌های بزرگ خواهد شد. بهتر است به‌جای فرار از چالش‌های دشوار و ریسک‌های سخت، با صرف زمان و منابع لازم آن‌ها را برای همیشه حل‌ و فصل کنید.

 شروع بازاریابی اما از کجا؟

دیگر دوران برنامه های بازاریابی های سر آمده، پس تا می‌توانید از این مسائل دوری کنید تا وارد یک لوپ بی سرانجام نشوید. در عوض به سمت شبکه های اجتماعی تغییر مسیر دهید. مخاطبانتان را بشناسید و طبق نیازهای آنان بازاریابی‌تان را شروع کنید.

با استفاده از این شبکه‌ها و قدرت رسانه‌های دیجیتال می‌‌توانید محصولاتتان را معرفی کنید. آگهی‌های تبلیغاتی منتشر کنید و به ترغیب مخاطبان بپردازید. از مشتریان فعلی شروع کنید ولی در کنار آن همواره حواستان به طیف مشتریان جدیدی که می‌خواهید جذب کنید باشد. با انجام این کارها قادر خواهید بود تلاش‌های کم‌‌هزینه و پربازدهی داشته باشید.

ظاهر کسب و کارتان را دست کم نگیرید

منظورمان از ظاهر چیزی نیست که شما فکر می‌کنید. می‌دانید که اکنون دوران رسانه ها است نه ساختمان ها. پس حسابی به سر و گوش وب‌سایت و شبکه های اجتماعی‌تان برسید تا مخاطب پسند باشید.

از همه مهم‌تر می‌توان به محتوای وب‌سایت و شبکه های اجتماعی اشاره کرد که هر کدام به فراخور ماهیت خود نیاز به زمان و تفکر دارند. پس در واگذاری محتوا به کارکنانتان بسیار توجه کنید. مخاطبان شما به تک تک کلماتی که استفاده می‌کنید حساس هستند.